Jak pozbyć się stresu, korzystając z metody One Brain?

Słońce mocno świeci za oknem, jest baaardzo gorąco, końcówka czerwca, a ja piszę ten post z myślą, abyśmy pozostali w kontakcie w trakcie mojej przerwy urlopowej. Gdy czytasz tę wiadomość, wróciłam już do Polski, ale przez kolejne 7 dni po powrocie chcę spędzić czas ze sobą, żeby naładować baterie i uwolnić się od stresu, związanego z pracą.

Którz „w dzisiejszych czasach” nie odczuwa stresu? To raczej mało prawdopodobne. Społeczeństwo zachodnie żyje szybko, według wartości typu zysk, sukces, osiągnięcia, rywalizacja, a to automatycznie powoduje, że jesteśmy bardzo zestresowanym społeczeństwem. Ludzie narzękają na niepokój, napięcie, które towarzyszy im bardzo często.

Warto jednak wiedzieć, że może być inaczej. Nie wiem czy wiesz, ale jedynym wrodzonym lękiem jest strach przed nagłym, głośnym dźwiękiem oraz ten związany z upadkiem do tyłu i uderzeniem głową o ziemię. Reszta lęków jest nabyta. Podobnie ze stresem. Większość stresów jest nabytych lub oddziedziczonych, jako wzorce odtwarzane w rodzinie.

Właśnie z tego powodu nagrałam ten nadzwyczaj ważny wywiad z moją mentorką i nauczycielką metody One Brain Three in One Concepts ®. Eliza zajmuje się tą tematyką od wielu lat. Pomogła już tysiącom osób, które zgłaszają się do niej na sesje indywidualne. Wspiera również terapeutów i uczy ich metody, aby więcej osób mogło uwolnić od szkodliwych wzorców. 

Uwolnienie od stresu

Eliza to osoba, od której bardzo wiele się nauczyłam. W tym wywiadzie opowie:

  • Dlaczego warto uwolnić się od stresu?
  • Co się dzieje, jeśli człowiek jest pod wpływem niskich stanów emocjonalnych?
  • Czym jest metoda One Brain Three in One Concepts ®?
  • Jak pozbyć się stresu, dzięki pracy rozwojowej?

Wiele osób uważa, że stres jest na stałe przypisany do ich życia i niewiele mogą z nim zrobić. Prawda jest zupełnie inna. Ze stresem można pracować, tyle, że metoda musi być odpowiednio dobrana do skali problemu. Ja właśnie dlatego studiowałam tę metodę, ponieważ dała mi ona wgląd w to czym jest stres. Zrozumiałam, że działa on na poziomie ciała, serca i umysłu. Czyli trzech podstawowych mózgów: pnia mózgu, układu limbicznego oraz neossaczej części mózgu. Każdy z nich odpowiada za inne czynności i każdy bierze udział w procesie, o którym tutaj mówimy.

Każdy z tych układów jest inny i wymaga innych narzędzi, które One Brain Three in One Concepts ® zebrał w całość i z sukcesem wykorzystuje.

Jak pozbyć się stresu – często zadawane pytania

Uczestnicy warsztatów oraz webinarów często zadają pytanie „Jak pozbyć się stresu?”. Nic dziwnego, ponieważ chcą w ten sposób poprawić jakość swojego życia.

Czy stresu można pozbyć się permanentnie?

Jest to bardzo trudne, ponieważ życie stale bodźcuje człowieka różnymi wyzwaniami, a stres jako taki jest związany z pobudzeniem układu nerwowego i optymalny poziom tego pobudzenia jest potrzebny. Można natomiast obniżyć poziom stresu poprzez pracę nad sobą i korzystanie z metod, które specjalizują się w obniżaniu poziomu napięcia.

Czy stres wpływa na ciało?

Mówi się, że stres jest jedną z częstych przyczyn chorób. W tym kontekście zdecydowanie wpływa na ciało. Porozmawiaj z fizjoterapeutą. Większość powie, że problemy z układem kostnym i mięśniowym wynikają ze stresu i stałego napięcia w ciele, które zamienia się w nawyk i po latach ma swoje odzwierciedlenie w postawie a następnie w dolegliwościach.

Czy lepiej pozbywać się stresu w tu i teraz czy też szukać trwałych metod?

Według mnie wszystko zależy od podejścia i kontekstu sytuacyjnego. Jeśli nie znasz metod trwałego uwalniania się od stresu i nie możesz udać się na sesję, to trzeba skorzystać z tego, co może zadziałać – nawet doraźnie. Jest to lepsze, niż pozostawianie sprawy samej sobie. W takim wypadku można skorzystać z technik rozluźniających ciało, oddechowych. Uczę ich, podczas warsztatów Antystres czy też nagrań relaksacyjnych, jakie u mnie są dostępne w sklepie. Jeżeli jednak chcesz na stałe uwolnić się od określonych wzorców stresowych – najlepiej zacząć od sesji indywidualnych.

Obejrzyj wywiad z Elizą Kurowską i napisz w komentarzu jak ta rozmowa zainspirowała Cię do poradzenia sobie z własnym stresem.

Pozdrawiam ciepło 🙂

Komentarze

comments