Wiele osób interesuje się podświadomością ze względu na książki, w których autorzy składają obietnice bogactwa, wspaniałych relacji i absolutnego zdrowia.

Z drugiej strony można spotkać sceptyków uważających że jest to “stek bzdur dla naiwniaków”, którzy oczekują, że swoim “życzeniowym myśleniem wpłyną na własne życie”.

 

Są jednak osoby, które twierdzą, że potrafią sprawnie posługiwać się podświadomością, jednocześnie po przyjrzeniu się jakości ich życia wywnioskować, że coś w tym musi być.

 

Gdzie jest prawda na temat podświadomości?

Jak to bywa w tego typu sytuacjach sprawa wymaga głębszego zbadania i przyjrzenia się, co się tak naprawdę kryje pod pojęciem podświadomości lub nieświadomości.

 

Skąd się to wzięło?

Jak można to wykorzystać w praktyce?

 

Odpowiedzi można uzyskać łącząc wiedzę naukową, wraz ze źródłami starożytnymi, w których wiele tysięcy lat temu podano wskazówki dotyczące wpływu człowieka na jego własną rzeczywistość. Pisze o tym wielu różnych autorów. Wspaniałą pracę wykonał między innymi Gregg Braden opisując naukowe doświadczenia w swojej Boskiej matrycy.

 

Istnieją dwa ważne tematy, które chcę poruszyć dzisiaj:

  1. Po co zajmować się podświadomością?
  2. O czym nie powiedzą autorzy bestsellerów, czyli blokady podświadomości.

 

Każdy z nich dokładniej omawiam w poniższym wideo.

 

Po co zajmować się podświadomością?

Podświadomość lub nieświadomość można potraktować jako zbiór informacji, który niesiesz ze sobą i zbierasz przez całe życie. Można uznać, że znajdziesz tam zapis wszystkiego o Tobie: Twoich myśli, działań, doświadczeń. Do większości nie masz dostępu, chociaż możesz go mieć, jeżeli poznasz metody dotarcia do tych informacji.

 

Wynika z tego kilka istotnych kwestii:

  • Te informacje mogą być bardzo użyteczne.
  • Wszystkie wpływają i kreują Ciebie jako człowieka w codziennym życiu.
  • Jeśli są mało użyteczne to będą wpływać destruktywnie, natomiast jeśli są użyteczne będą konstruktywnym wsparciem dla twojego życia.

 

 

Blokady podświadomości

Omawiam je dokładniej w wideo, natomiast poniżej znajdziesz ich listę:

  • Blokada realizacji marzeń – Możesz ją rozpoznać po tym, że chcesz czegoś, może nawet wizualizujesz to, ale to nie przychodzi do Twojego życia lub pojawia się i znika, a Ty nie potrafisz ustabilizować sytuacji.
  • Program problem – Rozpoznasz go po tym, gdy w Twoim życiu pojawiają się podobne problemy, które rozgrywają się według określonego wzoru.
  • Program związany z konkretnym człowiekiem – Rozpoznasz go, gdy dany człowiek nie wiadomo dlaczego uruchamia w Tobie stres i emocje takie jak strach, poczucie winy, wstydu lub złość i trudno jest to racjonalnie wyjaśnić, bo ta osoba nic konkretnego Tobie nie zrobiła.

Za tydzień przedstawię cztery etapy, które będziesz mogła wykorzystać do zbudowania komunikacji z Twoją podświadomością.

 

Śledź mojego bloga i koniecznie obejrzyj następny film, który ukaże się już za tydzień.

 

Pozdrawiam ciepło 🙂

Komentarze

comments